Tasarımı Kaydet  Kapat
BAŞKANIN MESAJI

BAŞKANIN MESAJI

CEVAT GENÇ
CEVAT GENÇ
Yönetim Kurulu Başkanı

Değerli Galatasaraylılar, 1905 Kültür Sanat ve Spor Derneği üyeleri,

1905 Kültür Sanat ve Spor Derneği, büyük Galatasaray camiasının en anlamlı taraflarından birini öne çıkarmaktadır. Elbette amacımız şanlı kulübümüzün tüm dalları ile beraber en büyük başarılara imza atmasıdır.

Bununla beraber, Galatasaray ’ımız çok derin bir tarih, kültür ve sanat birikimine sahip bir kulüptür. Kuruluşundan bu yana kulübümüzün içerisinden yetişen değerler özellikle ülkemizin ve milletimizin hafızasında yer etmiş birçok esere imza atmıştır.

Galatasaray bir spor kulübüdür. Fakat kulübümüzün faaliyetleri hiçbir zaman spor ile sınırlı kalmamıştır. Katıldığı Avrupa müsabakalarından tutun, ülkemizin her köşesinde mücadele etmiş takımlarımız renklerimizi dünyanın dört bir yanına yayarken aynı zamanda da kuruluşumuzdan gelen değerlerimizi, kültürümüzü ve ruhumuzu da beraberlerinde götürmüşlerdir. Galatasaraylılık kültürü, Galatasaraylıların sanatsal faaliyetleri ve Galatasaray’ımızın sportif başarıları bugün olduğu gibi yarın da yine tıpkı geçmişteki gibi her yerde yaşamaya devam edecektir.

İşte 1905 Kültür Sanat ve Spor Derneği tüm bu değerlerin kıymetlenerek sonsuza değin yaşamasını amaç edinmiştir. Kulübümüzün rakiplerinden en büyük farkı olan bu doku, hepimizin her daim zihinlerinde yer edecektir.

Sevgilerimle,

CEVAT GENÇ

1905 KSSD Yönetim Kurulu Başkanı